INTEGRACJA MALOWANA DŹWIĘKIEM


Fantastyczna atmosfera i międzynarodowy klimat towarzyszyły zmaganiom uczestników VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem" w Bochni.

Piotr Bosy - uczeń naszej szkoły po raz drugi zakwalifikował się i brał udział w tym  niesamowitym  wydarzeniu muzyczno - teatralnym  przeznaczonym dla uczniów szkół specjalnych i masowych.

 Konkurencja była ogromna, gdyż na konkurs wpłynęło ponad 150 zgłoszeń (przyjęto29).

Nasz reprezentant zaśpiewał w duecie wraz z Karoliną Klimkowicz (IX LO im. M.Kopernika, Lublin) piosenkę zespołu IRA pt."Nadzieja"

 Przesłuchania konkursowe poprzedziły dwudniowe warsztaty prowadzone przez artystów – jurorów festiwalu. W tym roku byli to: Ania Rusowicz, Artur Barciś, Robert Janowski, Sebastian Riedel, Marek Piekarczyk, Mariusz Kałamaga. Pan Sebastian Riedel był mentorem naszego duetu i udzielił profesjonalnych rad Piotrowi i Karolinie przed występem.

Spotkania ze znanymi z ekranu artystami były bardzo sympatyczne. Każdy z nich zarażał radością i optymizmem i starał się wspierać wykonawców, aby nie dali się tremie. Wśród uczestników byli także uczniowie z Niemiec, Francji, Ukrainy, Meksyku.

Festiwal rozpoczął swym recitalem Zbigniew Wodecki, natomiast zakończył Robert Janowski z zespołem dając wspaniały koncert.

Te trzy dni spędzone w Bochni były dla nas pełne wrażeń i przeżyć,  i pokazały, że muzyka łączy nie tylko pokolenia.

Agnieszka Sepioło